OEM/ODM Supplier Brass Roller - PVC Flooring Welding Gun LST1600E – Lesite
Short Description:
Advantages
Related Video
Feedback (2)
Our progress depends around the innovative machines, great talents and consistently strengthened technology forces for Perspex Welding , Hdpe Welding Rod 5mm , Weldable Plastic Sheet , We sincerely welcome pals to negotiate enterprise and start cooperation. We hope to join hands with pals in different industries to produce a outstanding foreseeable future.
OEM/ODM Supplier Brass Roller - PVC Flooring Welding Gun LST1600E – Lesite Detail:
Advantages
Heating Elements
Dynamic Balance
Temperature Adjustable
The temperature can be adjusted freely between 20-620℃ which is safe and reliable.
Handle
Welding Nozzle
Technical Parameter
Model LST1600E
Voltage 230V / 120V
Power 1600W
Temperature adjusted 20~620℃
Air volume Max 180 L/min
Air Pressure 2600 Pa
Net weight 1.05kg
Handle Size Φ58 mm